×

MAYBESA ENERJİ

Sulu Filtre, Wet Scrubbeer Filtre, Elektrostatik Filtre, Ozon Jeneratorü, Toz Toplama Sistemleri, Havalandırma, Soğutma, Jet Cap, Duman Tahliye, Menfez, Hücreli Aspiratör, Evaporatif, Roftop, Klima Santrali, Kare Kanal, Yuvarlak Kanal, Spiro Kanal, Oval Kanal, Prizmatik Kanal, İzmir Havalandırma, Aydın Havalandırma, Muğla Havalandırma, Manisa Havalandırma, Uşak Havalandırma, Denizli Havalandırma, Bursa Havalandırma, Sığınak Havalandırması, Hastane Havalandırması

Menfezler - Panjurlar

Hava üfleme veya emiş olarak, Direkt olarak kanala veya plenium kutusuna monte edilirler. Aynca, ayrı ayrı ayarlanabilen yatay ve dikey kanatlardan oluşmaktadırlar.

Tek sıra kanatlı menfez

 • Özel olarak haddelenmiş aliminyum naturel profilden imal edilmiştir. Havalandırma kanallarının ağızlarında, tavan ve duvarlarda kullanılan aspirasyon ve vantilasyon amaçlı kullanılan menfezlerdir.Yatay ve dikey olarak dizilebilen kanatlar hareketlidir. Standart yüzey kaplama naturel aliminyumdur.Boya uygulaması isteğe bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır.Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır.Mandallı ve yaylı sistemle monaj opsiyoneldir. Menfez damperi, plenum kutusu ve kör kasa aksesuarları isteğe bağlı olarak sunulur.

Çift sıra kanatlı menfez

 • Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir. Havalandırma kanallarının ağızlarında tavan ve duvarda kullanılan üfleme amaçlı menfezlerdir. Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistemle montaj opsiyoneldir. Menfez damperi , plenum kutusu ve kör kasa aksesuarları isteğe bağlı olarak sunulur.

Lineer menfezler

 • Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir. Fan coil ve radyatör üstlerinde kullanılırlar. Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem opsiyoneldir. Menfez damperi plenum kutusu ve kör kasa aksesuarları isteğe bağlı olarak sunulur.
 • MENFEZ SEÇİMİ

  Kanat profilinin üfleme mesafesi için A-DM tipi üfleme menfezinin seçim diagramından yararlanılabilir. 150 Kanat profilinin üfleme mesafesi için sayfa 11-12 'deki seçim diagramından yararlanılır.

Kare petek menfezler

 • Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir. Büyük mekânlardaki havalandırma sistemlerinde ve fan coillerde emiş menfezi olarak kullanılır. Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistemle montaj opsiyoneldir.Menfez damperi , plenum kutusu ve kör kasa ve EU2-EU3 sentetik filtre aksesuarları isteğe bağlı olarak sunulur.
 • MENFEZ SEÇİMİ

  1- Mekana ve menfez sayısına göre debiyi tespit ediniz. 2- Kullanma alanına göre hızı seçiniz. 3- Debi ve hız değerlerinden efektif alanı bulunuz. 4- Efektif alan tablosundan ölçüyü bulunuz

Kapı menfezi

 • Özel olarak haddelenmiş naturel alüminyum profilden imal edilmiştir. Komşu mekanlar arasında hava transfer menfezi olarak kullanılır. Genellikle kapı üzerine monte edilir. Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır.

Menteşeli menfezler

 • Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir. Havalandırma sisteminde emiş menfezi ve aynı zamanda fan-coil kontrol kapağı olarak kullanılmaktadır. Açma,kapama sitemi oldukça basittir. Standart kaplama ,naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektro statik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj sistemi standart olarak vidalıdır. Mandallı ve yaylı sistem opsiyoneldir. Aksesuarları filtre ve menfez damperidir.

Yuvarlak kanal menfezi

 • Özel olarak haddelenmiş alüminyum naturel profilden imal edilmiştir. Spiral kenetli Hava kanal uygulamalarında emiş ve üfleme amaçlı olarak şekillendirilerek kullanılırlar. Standart yüzey kaplama naturel alüminyumdur. Boya uygulaması isteye bağlı olarak renk kataloğuna göre elektrostatik toz fırın boya ile uygulanır. Standart olarak RAL 9010 ve 9016 dır. Montaj standart olarak vidalıdır. Menfez damperi ve saptırıcı kanat aksesuarları isteğe bağlı olarak sunulur.
TOP